MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, yerli dizilerde rol alan kadın oyuncular arasında, Ezgi Mola öne çıktı.

Bu sezon, TRT 1’de yayınlanan Masumlar Apartmanı adlı dizide Safiye karakterini canlandıran Mola, performansıyla sık sık izleyicinin takdirini görüyordu.

Bu hafta ise, Ezgi Mola bir paylaşımı nedeniyle, kendisine açılan dava için, sosyal medya kullanıcılarından büyük destek gördü. Ezgi Mola için, #YalnızDeğilsinEzgiMola hashtagiyle kampanya başlatıldı ve sosyal medya kullanıcıları Mola ile aynı fikirde olduğunu belirten yüzbinlerce yorum yaptı. Sanat camiası, siyasetçiler, gazeteciler, hayranları gibi bir çok kişi, Mola’ya destek oldu ve konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip etti.

Deniz Baysal doğumgününü kutladı

Teşkilat dizisinde rol alan Deniz Baysal, bu hafta listenin 3. Sırasında yer aldı. Baysal ile ilgili yorumlarda, doğumgünü kutlamaları öne çıktı. Şu sıralar popüler olan, doğumgününde hediye yerine bağış yapılmasının talep edilmesine dönük uygulamayı, Deniz Baysal da hayata geçirdi. Deniz Baysal için, bağış yapılan Tohum Otizm Vakfı öğrencileri “Deniz Abla desteğine teşekkür ederiz” yazdıkları tahtayı oyuncunun evine gönderdi.

Masumlar Apartmanı kadınları konuşuldu

Bu sezonun popüler konseptlerinden, Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan dizilerde, oyuncular adeta performans yarıştırdı. Masumlar Apartmanı dizisinde rol alan; Merve Dizdar da performansıyla öne çıkan oyunculardan oldu.

Dizinin diğer kadın oyuncusu Farah Zeynep Abdullah ise diziden ayrılacağı haberiyle, sosyal medyadaki yorumlarını arttırdı.

Sosyal Medyanın yeni yıldızı

Kanal 7’de yayınlanan Emanet dizisindeki rolüyle popülerliğini arttıran Sıla Türkoğlu, sosyal medyada en çok konuşulan kadın oyuncular arasında yer aldı. Geçtiğimiz haftaya oranla yansımalarını iki katından daha fazla arttıran Türkoğlu ile ilgili yorumlarda, dizideki partneri Halil İbrahim Ceyhan ile uyumu öne çıktı.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan kadın oyuncuların son haftadaki ileti sayıları:

11 Cansu Dere Sadakatsiz 3.900
12 Aleyna Tilki İşte Bu Benim Masalım 3.900
13 Burcu Biricik Camdaki Kız 2.800
14 Demet Akbağ Akrep 487
15 Melis Sezen Sadakatsiz 404
16 Pelin Karahan Bir Zamanlar Kıbrıs 216
17 Evrim Alasya Akrep 189
18 Nur Fettahoğlu Kağıt Ev 126
19 Hande Ataizi Camdaki Kız 118
20 Esengül Aypek Beni Bırakma 5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir