Üniversite sonuçlarını öğrenen yaklaşık iki buçuk milyon öğrenci, tercihlerini yapmak üzere, yoğun bir araştırma içinde.

Pandemi sebebiyle, çeşitli tartışmalar ve tedbirlerle sınava giren öğrenciler, bu yıl olağan dışı hazırlık sonrasında sınava girmişlerdi.

Puanları belli olan öğrenciler, 14 Ağustos’a kadar, üniversite tercihlerini yapabilecek. Hem pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim olup olmayacağı hem de istedikleri bölümü/üniversiteyi kazanıp kazanamayacağı noktasında, öğrenci ve ailelerin aklı karışık.

Başta devlet kurumları olmak üzere, çeşitli sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, eğitim uzmanları, hatta üniversite mezunları, tercih yapacak gençlere, çeşitli kanallardan yardımcı olmaya çalışıyor.

Bu kanallardan biri de sosyal medya. Sosyal medyada üniversite tercihleriyle ilgili, binlerce yorum yapılırken, üniversitelerin de kendi kurumlarını tanıtmak için sosyal medyayı sıkça kullandığı görüldü.

MTM ekibi, sosyal medyadaki verileri inceleyerek, üniversite tercihlerinde öne çıkan konuları belirledi.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verileriyle, uzman analiz ekibinin hazırladığı dosyaya ulaşmak için, tıklayın:

Sosyal medya verilerinin, ihtiyacınız doğrultusunda incelenerek, istediğiniz kapsamda hazırlanması için, Digilup ekibiyle iletişime geçebilirsiniz: digilup@medyatakip.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir