Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Startuplar Sosyal Dinlemeden Nasıl Faydalanıyorlar?

Startuplar büyümeyi ve gelişmeyi hedefleyen ve yaptığı işler ile büyük kitleler üzerinde etki yaratmayı düşünen projelerdir. Startup projelerinde sürekliliğin, işlevselliğin ve yaratıcılığın önemi çok büyüktür. Startuplar etkili bir çalışma planı ve iyi bir ekip ile çalışmalı, teknoloji odaklı olup, yeniliğe açık fikirler ile gelişimini sürdürmelidir. Startuplar için sosyal dinleme kavramı da oldukça önemlidir. Sosyal dinleme ile hedeflenen başarıya ulaşma imkanı artarken, insanların istekleri ve şikayetlerinin dinlenmesi sonucunda yeni stratejiler belirlenebilir. Böylece sosyal dinleme ile geleceğe daha emin adımlarla ilerlenir. Sosyal medyadaki sonuçları inceleyerek başarıya ulaşan vaka örnekleri de bu bağlamda önemlidir.

Sosyal Dinleme ile Başarıyı Yakalayan Yemek Sipariş Platformu

Tüketicileri yerel restoranlar ve paket servislerle buluşturan Amerikalı bir yemek siparişi ve teslimat platformu, müşterileri ile etkileşimini güçlendirmek için sosyal dinleme sürecinden yararlandı. Pandemi döneminde insanlık zor zamanlar geçirdi ve pek çok insan bu durumdan fazlasıyla etkilendi. Marka, insanların endişe duyduğu sağlık konusu ve gelir konusu kapsamında sosyal dinleme çalışmaları gerçekleştirdi. Marka için zorluk; kısıtlı bir ev bütçesi, dezenfeksiyon protokolleri, güvenli gıda dağıtımının özellikleri ve daha fazlasıyla ilgili tüketici endişelerinin nasıl ele alınacağıydı. Marka ekibi, sosyal dinleme ile yemek yiyen kişilerin, sosyal medyaya yansıyan olumsuz tecrübelerini izledi ve bu noktada çalışmalar geliştirdi. Tüm bu olumsuzlukları detaylıca inceleyerek olumlu olarak geri dönüşler sağladı. Böylece sosyal medya dinleme başarı örneği ile pek çok kişiye ulaştı. Marka tüketicilerin taleplerini anlamak ve bu talepleri yerine getirmek için tüketici içgörülerine yöneldi, onları izledi ve süreç boyunca dinledi. Bu konuda elde ettiği verileri temel alan çalışmalar ile hedeflediği başarıyı elde etti.

Sosyal medya dinleme konusunda, profesyonel bir platform kullanmak ve uzman ekibimizden bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz: digilup@medyatakip.com