Başarılı olmak, pek çok alanda çalışmaları sürdürmekle mümkündür. Çalışmaları planlamak ve stratejiler geliştirmek sonucunda hedeflenen noktaya ulaşmak için önemlidir. Şimdilerde ise çalışmalara, günümüzün vazgeçilmez teknolojisi, sosyal medya planlarını dahil etmeden başarılı olmak pek mümkün görünmüyor. Başarılı bir sosyal medya stratejisi ile iş hedeflerinizi gerçekleştirmek ve kurumları daha ileriye taşımak mümkün! Günümüzde sosyal medya adeta hayatımızın bir parçası haline geldi. Zamanımızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz sosyal medya platformunda markalar kendine yer edinmeye çalışırlar. Planlarını sosyal medya platformu üzerinden gerçekleştirmek ve bu platformda kalıcı olabilmek için çeşitli çalışmalar yürütürler. Markaların yanı sıra, kurumlar da sosyal medyanın önemini anlamış ve çalışmalarına sosyal medyayı da entegre etmiş durumdalar. Bu kurumların bir kısmı da eğitim kurumları üniversiteler. Bir üniversite, sosyal medya ile marka hedeflerine ulaşmayı başarabilir mi? Bu sorunun cevabını ve kurumlar için sosyal medyanın önemini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

Üniversiteler Sosyal Medya ile Marka Hedeflerine Ulaşabilirler

Uluslararası bir üniversite, araştırma konusundaki itibarını artırmak, üst düzey öğrencilere ulaşmak ve ön plana çıkan bir marka oluşturma hedefi ile çalışmalara başladı. Üniversite, sosyal medyanın gücünü önceden görerek ve bu yolda bazı adımlar atarak marka hedeflerine ulaşmayı başardı. Üniversitenin aldığı sonuçlar, tam bir sosyal dinleme başarı örneğini bizlere sunuyor. Üniversite, fakültelerde yer alan grupları bir araya getirerek 36 resmi sosyal kanalı, hedefleri ve raporlamayı içine alan bir sosyal medya stratejisi oluşturdu. Sosyal dinleme, duygu analizi yöntemleri ile marka itibarının konumunu öğrenme imkanı buldu. Sosyal dinleme başarı örneği olarak adlandırabileceğimiz bu çalışmalar kurumu marka hedeflerine başarı ile ulaştırdı.

Sosyal mecralarla partnerliğimiz ve gelişmiş teknolojileriyle yapılan taramalar sonucunda, sosyal medyadaki yansımalarınıza anında ulaşabilirsiniz. Sosyal medya dinleme konusunda, profesyonel bir platform kullanmak ve uzman ekibimizden bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz: digilup@medyatakip.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir