Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Teknofest şimdiden zirvede

T

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest 2019, 17 Eylül’de katılımcıları ve ziyaretçileri ağırlamaya başladı. Teknolojik gelişmelerin yakından takip edildiği etkinlik, sosyal medyada da yoğun olarak yer buldu.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel dijital medya dinleme servisi DigiLUP sonuçlarına göre, etkinliğin sosyal medya yansımaları hızla artmakta. Henüz ikinci gününde olmasına rağmen, etkinlikle ilgili paylaşımlar 100 bin iletiyi geçti.

Türkiye Teknoloji Takımı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği festival, içerdiği gösteriler, seminerler ve yarışmalar gibi bir çok etkinlikle, sosyal medya paylaşımlarına konu oldu.

Açılış konuşmalarını; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın yaptığı etkinlikle ilgili paylaşımlara, Teknofest’in gururlandıran sahnelerle dolu olduğuna dair yorumlar yansıdı.

En fazla etkileşim alan paylaşım; Selçuk Bayraktar’ın @Selcuk adlı Twitter hesabından yapıldı. Bayraktar, Teknofest öncesinden başlayarak, gelişmelerle ilgili, sosyal medyayı aktif kullananlar arasında yer aldı.

Festivalde sunulan teknolojik ürünler yoğun ilgi gördü, en çok öne çıkanlardan biri Milli Uçan Araba #Cezeri oldu.

Katılımcıların, ilgi çeken fotoğraf ve videolarını da eklediği paylaşımlarda; #Teknofest ile birlikte #MilliTeknolojiHamlesi hashtagi de kullanılmakta.