Televizyon dünyasının ünlü yapımlarından The Simpsons, çok izlenmesinin yanı sıra şu sıralar bazı iddialarla gündemde.

Dünyanın en uzun soluklu dizilerinden biri olan yapım, geleceği tahmin etmesiyle ilgili komplo teorileri ile anılıyor.

DigiLUP sosyal medya dinleme sonuçlarına göre; 30 yıldır ekranlarda olan dizi, son 1 haftada 200 bini geçen yansımaya ulaştı.

Sosyal medya paylaşımlarında, The Simpsons yayınlarında, dünyayı etkileyecek seçim sonuçlarından, futbol karşılaşmalarının sonuçlarına kadar tahminde bulunulduğu ve tahminlerin doğru çıktığı yorumlandı.

BBC’nin haberine göre; dizinin yazarları bu durumun, birçok kişinin tahmin ettiğinin aksine komplo teorileriyle ilişkilendirilemeyeceğini, dizide birçok konuda geleceğe dair tahminler yürütüldüğü için bunların gerçekleşmesi ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor. Dizi yazarlarından Al Jean bu durumu, “Eğer yeteri kadar tahminde bulunursanız yüzde 10’u doğru çıkar” diyerek açıklıyor.

Paylaşımlarda, Donald Trump tahminleriyle birlikte, çizgi filmden ve gerçek görüntülerden oluşan karşılaştırma görselleri öne çıktı.

Paylaşımların 500’ü Türkiye’den yapıldı. BBC’nin paylaştığı haberle birlikte, bazı yayıncılar ve kişisel sosyal medya kullanıcıları bu iddiaları paylaşımlarına yansıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir