Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla, şirketteki yönetimde yaşanan değişikliklerin yanı sıra yeni özellikler de sık sık gündeme geliyor. Twitter kullanıcıları günden güne yeni kullanım deneyimleriyle karşılaşıyor. Gündemdeki yeni gelişme Twitter Ana Sayfa ile ilgili.

Twitter bu düzenlemeyle, algoritma ve sadece takipçi tabanlı ana sayfa seçenekleri arasında geçişi çok daha kolay hâle getiren bir arayüze sahip oldu.

Böylece Twitter kullanıcıları, tek bir dokunuş ile ana sayfalarında sadece takip ettiği sayfaların gönderilerini görebilecek.

Twitter Ana Sayfa

TikTok benzerliği dikkat çekti

Twitter Ana Sayfa’da görülen yeni özellik, TikTok’un sunduğu “takip ettiklerin” ve “beğenebileceklerin” seçenekleriyle birbirine benzetildi.

Kullanıcıların istediği tweet’leri görmelerini sağlayan yeni arayüz güncellemesi, iOS cihazlara sunulmaya başlandı. 

Kullanıcılara sunulan Twitter Ana Sayfa gelişmesinde; ”Sizin için” önerilen veya ”Takip ettiğiniz” hesaplardan tweet’leri görmek için sekmeler arasında geçiş yapılabilir. En son tweetleri sıralamak için kullanılan akışların değiştirilmesini sağlayan yıldız simgesi ise artık yok. 

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya, Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler ve Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir