Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter hashtagleri ücretli mi olacak?

Popüler sosyal medya platformu Twitter, şu sıralar bazı uygulamalarının ücretli olmasıyla gündemde. Platformu kullananlar, Twitter Hashtagleri ücretli mi olacak sorusuna yanıt arıyor.

Sosyal medya platformlarındaki etkileşim için oldukça önemli olan “hashtag”lerin Twitter’da bazı kullanıcılara sunulması değerlendiriliyor.

Twitter’da paylaşılan hashtaglerin tıklanabilir olmamasıyla ilgili bir test aşaması yürütülen çalışmada, bir süre sonra hashtag kullanımının ücretli olması planlanıyor.

Reklamverenlere sunulabilir

Test süreci tamamlandıktan sonra, sadece markalı hashtag’lerin tıklanabilir olması sağlanabilir. Bu özel hashtag’ler, tıpkı bir reklamda olduğu gibi, yalnızca kendileri için ödeme yapan markalara sunulacak.

Bu çalışmayla Twitter, hashtag’leri ücretli içeriklere özel tutmanın platforma daha fazla para kazandıracağı görüşünde.

Diğer yandan bu testin farklı bir çalışma için olabileceği ve Twitter’ın hashtag’leri platformundan asla kaldırmayabileceğini de söylenebilir. Bu testten sonra Twitter hashtagleri ücretli olabilir veya platforma bir fikir verebilir.

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com