Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter’da Just Arrived dönemi

Popüler sosyal medya platformu Twitter, daha önce görünen postları tekrar tekrar görmek istemeyen kullanıcılar için, “Just Arrived” isimli bir eklenti geliştirdi. Mozilla Firefox ve Google Chrome’da çalışan yeni eklenti, kullanıcıların Twitter’da gördüğü paylaşımları belleğine alarak, sonraki incelemede soluklaştırıyor. Böylece, kullanıcılar Twitter haber kaynağında, sadece yeni paylaşımlara odaklanabiliyor.

Kullanıcı sıkılmıştı

Twitter kullanıcılarının oldukça sıkıldığı, aynı post ile defalarca karşılaşma durumunun, bu uygulamayla önüne geçilmesi bekleniyor.

Bu durumla sık sık karşılaşan Arunmozhi isimli bir geliştirici, Google Chrome ve Mozilla Firefox’un mağazalarında kullanıma sunulan uygulamanın kullanımını da basit şekilde tasarladı.

Eklentiyi cihaza yükledikten sonra, Twitter kullanmaya devam etmek, Just Arrived’ın çalışması için yeterli.

Veri güvenliği

Bu tarz uygulamaların verileri sakladığına dönük soru işaretleri bulunan sosyal medya kullanıcıları için geliştirici açıklama yaptı. Bu açıklamalara göre; Just Arrived, hangi Twitter hesabında bulunulduğuna değil, Twitter’da hangi tweetlerin görüldüğüne odaklanıyor.

Ayrıca, yeni uygulama, kullanıcıların kişisel verilerini toplamıyor ve edindiği bilgileri 24 saatte bir siliyor. Açıklamada, verilerin herhangi bir şekilde üçüncü taraflarla da paylaşılmadığı belirtildi.