Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter’da mavi tik geri geliyor

Twitter, bir süre önce durduğu “mavi tik” özelliğini, yeniden aktif etme kararı aldı.

Kimin doğrulayacağı konusunda tartışmalar olduğu için, 2017 yılında kaldırılan mavi tik özelliğinin, 2021 itibariyle yeniden başlatılacağı duyuruldu.

Mavi tik doğrulaması, ilk etapta 6 tür hesaba odaklanacak; devlet yetkilileri, şirketler/markalar/kar amacı gütmeyen kuruluşlar, haberler, eğlence, spor ve aktivistler/organizatörler/diğer etkili kişiler.

Twitter, konuyla ilgili açıklamada şunları belirtti:

2021’in başlarında yeni bir genel başvuru süreci de dahil olmak üzere doğrulamayı yeniden başlatmayı planlıyoruz. Ancak önce, sizin yardımınızla doğrulama politikamızı güncellememiz gerekiyor. Bu politika, doğrulamanın ne anlama geldiğini, kimin doğrulama için uygun olduğunu ve sürecin daha adil olmasını sağlamak için bazı hesapların neden doğrulamayı kaybedebileceğini tanımlayarak gelecekteki iyileştirmeler için temel oluşturacaktır. 

Doğrulama ile sunulan bazı temel Önemli Hesap türlerini daha açık bir şekilde tanımlayarak başlıyoruz. Önerilen politikaya göre, “Twitter’daki mavi doğrulanmış rozet, insanların kamu yararına bir hesabın gerçek olduğunu bilmelerini sağlar. Mavi rozeti almak için hesabınızın dikkate değer ve aktif olması gerekir. ” 

Twitter’da olmaması gereken birçok doğrulanmış hesap olduğunu biliyoruz. Çalışmamızı kolaylaştırmak için etkin olmayan veya eksik profilleri olan hesaplardan rozetleri otomatik olarak kaldırarak başlamayı ve bunu 2021 boyunca ek hesap türlerini içerecek şekilde genişletmeyi planlıyoruz.