Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter’da yeni özellik

Twitter sesli tweet özelliğini kullanıma açtı. Yeni özellikle, kullanıcılar ses kayıtlarını postlarında paylaşabiliyor. Henüz her cihazda kullanılamayan özelliğin çok ilgi göreceği düşünülüyor.

Popüler sosyal medya uygulaması, kullanıcıların daha rahat paylaşımlar yapmasına olanak sağlayacak. Öte yandan günümüzde giderek popüler hale gelen podcastler de küçük halde Twitter’da bulunacak.

140 saniye kuralı

Yeni özelliğe göre, ses kayıtlarının 140 saniye olması gerekiyor. Kullanıcılar, yazı olarak paylaşılan tweet’lerde karakter sınırına tabi olduğu gibi, ses kayıt süresinde de sınır olacak. Ses kaydını hazırlayan kullanıcılar, hem mobil hem de bilgisayarda ses kaydını dinleyebilecek. Ses kaydının yanısıra, posta yazı eklemek de mümkün olacak. Böylelikle ses kaydı hakkında başlık veya bilgi paylaşımı da yapılabilecek.

Tüm kullanıcılarda aktif değil

Twitter’daki yeni özellik, henüz bazı kullanıcılar için aktif duruma getirildi. Tüm kullanıcılar sesli tweet kayıtlarını dinleyebilirken, sınırlı sayıdaki kullanıcılar ses kaydını paylaşmaya başladı.

Yeni özellik hakkında yapılan duyuruda, bütün Twitter kullanıcılarının, zamanla ses kayıtlarını yükleyebileceği belirtildi. Ayrıca 140 saniye sınırının aşılmasında da otomatik olarak ikinci ve sonraki kayıt başlayacak. Böylelikle kullanıcılar her 140 saniye için teker teker uğraşmak zorunda olmayacak.

Türkiye’de konuşulmaya başlandı

Twitter’ın yeni özelliği, Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarının da dikkatini çekti. Digilup verilerine göre, 1.500 paylaşımda, bu özelliğe değinildi.

Melih Gökçek de yeni ses kayıt özelliğini deneyen sosyal medya kullanıcılarından oldu.