Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yaz dönemi oyunculara ilgi azaldı

Bu sezon, oldukça karmaşa yaşanan dizi sektöründe, hayranlarının oyuncuları sosyal medyada yalnız bırakmaması dikkat çekti.

Dizilerin yeni bölümleri yayınlanmasa bile, oyuncular ve dizideki çiftler, sosyal medya paylaşımlarına konu olmaya devam etti.

Ancak, MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya servisi Digilup verilerine göre, bu hafta erkek oyuncular yansımalarında azalma var. Bu durum, ya dizilerin durumunun netleşmesiyle ya da yaz aylarının gelmesiyle oluşmuş olabilir.

Zirvedeki isim değişmedi

Kanal D’de yayınlanan Zalim İstanbul dizisi oyuncuları, sosyal medyadaki popülerliğini koruyor. Bu hafta da geçen hafta olduğu gibi, Zalim İstanbul’un Cenk’i Ozan Dolunay, zirveyi kaptırmadı.

Dizinin diğer oyuncusu, Berker Güven’in yansımalarında ise azalma oldu. Güven, 900 binli rakamlardan, 100 binli rakamlara inerek, 4. sıraya yerleşti.

Sefirin Kızı başladı

Star Tv’de yayınlanan Sefirin Kızı dizisinin başlamasıyla, Engin Akyürek ve Uraz Kaygılaroğlu, listenin ilk sıralarındaki yerini aldı.

Futbol paylaşımıyla öne çıkan oyuncular

Bu hafta, yayında olan dizilerdeki erkek oyuncular sıralamasında, Seksenler dizisinde rol alan Şoray Uzun’un yükselişe geçtiği görüldü.

Uzun, futbol ile ilgili yorumuyla, etkileşimini arttırdı ve 8. sıraya yerleşti.

Zafer Algöz de bu hafta yükselişe geçen oyunculardan biri oldu. Algöz, Beşiktaş’ın #BırakmamSeni kampanyasına, babasıyla birlikte destek verdi. Kendi hesabından yaptığı paylaşımda, Beşiktaş taraftarı Cevdet Algöz’ün kampanyaya destek verdiğini anlatan videosunu yayınladı. Çarşı Grubu da ünlü oyuncunun bu hareketine karşılık teşekkürlerini iletti.

Zafer Algöz ayrıca, Beşiktaş taraftarının kampanyaya destek olmaları için çağrıda bulunduğu ünlüler arasında yer alarak, sosyal medyadaki etkileşimini arttırdı.

Enis Arıkan Survivor’da

Enis Arıkan’ın Survivor’da Nisa ile yarışması, sosyal medyada sıkça paylaşılan görüntülerden oldu. Arıkan, bu paylaşımlarla etkileşimini %50 arttırdı.

İşte yayında olmayan dizilerde rol alan erkek oyuncuların yansıma adetleri:

Oyuncu Dizi İleti
Akın Akınözü Hercai 59.610
Alp Navruz Zümrüdüanka 59.364
Barış Arduç Çukur 30.647
İbrahim Çelikkol Doğduğun Ev Kaderindir 29.976
Aras Bulut İynemli Çukur 18.722
Enis Arıkan Jet Sosyete 14.578
Cihangir Ceyhan Çukur 12.622
Murat Yıldırım Ramo 4.345
Yiğit Kirazcı Hizmetçiler 1.712
Kutsi Benim Adım Melek 1.324