Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Vedat Milor ile başlayan “Ada” tartışması

Bu hafta, özellikle yaz aylarının en popüler bölgelerinden Burgazada ile ilgili sosyal medyada bir tartışma başladı. Vedat Milor, kendi Twitter hesabından, yaşadığı bir olayı paylaştı ve sosyal medya kullanıcıları, Ada esnafı ile ilgili düşüncelerini, yaşadıklarını aktardı.

Vedat Milor’ün bu çıkışı, büyük bir kesim tarafından destek görürken, bazı kişiler tarafından yalanlandı. Paylaşımlarda, özellikle Adalar Belediyesi ve belediye başkanı Erdem Gül’e çağrıda bulunuldu ve bu bağlamda ne yapılacağı merak konusu oldu.

DigiLUP sosyal medya dinleme sonuçlarına göre, 9 bin iletiye yansıyan tartışmaya Erdem Gül kendi hesabından yaptığı; “Burgazada’da Sayın @vedatmilor çok üzücü, talihsiz, asla olmaması gereken bir durumla karşılaştı. Kendisini aradım, geçmiş olsun dileklerimi ilettim. En kısa sürede de ziyaretine gideceğim” Paylaşımıyla yanıt verdi.

Tartışmaya, Şirin Payzın da sorularıyla katıldı. Payzın paylaşımında; Burgazada’daki adakeyf ‘in sahibi Hakan Bey’i aradım, dinledim.Vedat Milor ‘u çalışan garson denize itmiş mi gerçekten?kim kime hakaret etmiş mi?olayın esası nedir? yövmiyeyle çalışan garson gece yarısı masalar toplanırken “ sana ne lan “demiş mi?karşı tarafın görüşü birazdan

Vedat Milor’ü eleştiren Payzın, tartışmaya farklı bir boyut kazandırarak, Milor’ü destekleyenlerin hedefi oldu.

Sosyal medya kullanıcıları ayrıca; sadece Burgazada değil, İstanbul’un diğer Ada’larında yaşadıklarını, esnafın yerli turiste nahoş davranışlarına şahit olduklarını paylaştı. Sosyal medya mesajlarına, adı geçen restoranın görsellerini ekleyen kullanıcılar da oldu.