Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

#YaşasınEskişehirspor Gündem Oldu

web1.lig

MTM Medya Takip Merkezi’nin Profesyonel Sosyal Medya Dinleme Servisi DigiLUP, sosyal medyada en çok konuşulan Spor Toto 1.Lig kulüplerini araştırdı.

Spor Toto 1. Lig’de bu hafta zirve değişti. Haftalardır en çok konuşulan takım olan Spor Toto 1.Lig’in yeni ekibi Bursaspor, bu hafta yerini Eskişehirspor’a bıraktı.

Geçen haftayı 3.lükle kapatan Kırmızı Şimşekler, bu hafta DigiLUP verilerine göre 9 Bin 100 sosyal medya paylaşımına konu olarak haftanın en çok konuşulan kulübü oldu.
Kırmızı Siyahlılar’da öne çıkan başlıkları arasında, kulübün kurucularından olan Ali İhsan Sezer’in vefatı , Fenerbahçe’li Alper Potuk’un Eskişehirspor’a 100 Bin TL bağışta bulunması ve Ferhat Göçer’in #YaşasınEskişehirspor tweetiyle bağış kampanyasına destek vermesi oldu.

Geçen haftaya göre yaklaşık 9 Bin yansıma daha az alan Bursaspor ise 6 Bin 681 sosyal medya yansımasında konuşuldu.  

Yeni sezon formalarının tanıtım videosuyla etkileşimini arttıran Adana Demirspor ise 3 basamak birden yükselerek, 5 Bin 250 paylaşımla 3. oldu.

Geçen hafta listede yer almayan Osmanlıspor, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mansur Yavaş ile ilgili paylaşımlarla , 1.882 yansımaya konu oldu ve listeye 7. sıradan giriş yaptı.

Lösemi tedavisi gören ve uygun ilik bulunması için Türkiye’nin seferber olduğu minik Öykü’nün, sosyal medya üzerinden düzenlenen kampanyada kendisine destek veren Altay’lı taraftarlara gönderdiği kartpostal ile teşekkür etmesi, geçen haftada listede yer almayan Altay’ı 1.089 paylaşımla 9. Sıraya taşıdı.

İlk 10 sıralamasının dışındaki diğer Spor Toto 1.Lig ekiplerinin yansıma adetleri:

Giresunspor 717
Ümraniyespor 602
Hatayspor 545
Akhisar BLD. 536
İstanbulspor 409
Menemenspor 345
Balıkesirspor 296
Fatih Karagümrük SK 179