Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Vodafone #BenVarım kampanyası yayılıyor

Dünyada ve Türkiye’de Kadına Şiddet, maalesef artarak devam ediyor. Gün geçmiyor ki tacize uğrayan, şiddet gören ve hayatını kaybeden kadınlara dönük vakalarla karşılaşıyoruz.

Bazı markalar, kadına şiddete dönük kampanyalar ve hatta uygulamalar hazırlayarak, bu konuya dikkat çekmeye çalışıyor.

Vodafone da bu markalardan biri. Gsm operatörü, cep telefonlarında kullanmak üzere hazırladığı “Kırmızı Işık” uygulamasıyla, şiddete uğrayan ve güvenliği konusunda endişe duyan kadınlara destek olmayı hedefliyor.

Marka, kadına şiddete karşı olduğunu vurguladığı ve Kırmızı Işık uygulamasını tanıttığı kampanya hazırladı. Ve şu sıralar neredeyse hayatımızın merkezindeki bir ifade ile “maske” kelimesiyle, hazırladığı yeni filmini yayınladı.

Filmde, “Gördüğü şiddeti maskeleyen milyonlarca kadından biri, ailende, akrabalarında, apartmanında, mahallende, okulunda, aynada olabilir. Nerede olursa olsun kadınların yanında, şiddetin karşısında #BenVarım de, birlik olursak acıların maskelenmeyeceğini unutma.” İfadesi kullanıldı.

Onbinlerce paylaşım

Videonun seslendirmesini gerçekleştiren Doğa Rutkay başta olmak üzere, birçok sosyal medya kullanıcısı projeye destek verdi.

MTM Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya ölçümleme servisi Digilup sonuçlarına göre, #BenVarım hashtagiyle onbinlerce paylaşım yapıldı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, Vodafone’un genel hizmetine de değinerek kampanyayı eleştirse de sosyal medya kullanıcılarının büyük kısmı, markayı takdir etti.