Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yangın zararına karşı #fidanchallenge kampanyası

İzmir’de yaşanan orman yangınlarından sonra, zarar gören bölgelerde fidan dikme kampanyaları başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Tunç Soyer başta olmak üzere, siyasetçiler ve sanatçılar çeşitli adımlar attı.

Bu adımlardan biri de sosyal medyada başlatılan #fidanchallenge kampanyası. Kampanyayı, Norm Ender kendi Twitter hesabından paylaştığı bir video ile duyurdu. Ve daha önce de rastladığımız challenge kampanyalarında olduğu gibi, yakınındaki bir kişiye “meydan okudu”.

Norm Ender’in aşağıdaki twitine eklediği videoda, Tema Vakfı sitesinden 500 adet fidan bağışladığını ve Reynmen’e meydan okuduğunu belirtti. Reymen de çağrıyı duyarak, Hadise’ye meydan okudu. Kısa sürede bu çağrı sosyal medyada yayıldı ve başta ünlüler olmak üzere, kullanıcılar birbirine meydan okudu.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya sistemi DigiLUP listening sonuçlarına göre, #fidanchallenge hashtagi ile yapılan paylaşımlar 15 bine yaklaştı.  

Paylaşımlarıyla en fazla etkileşim alanlar arasında, Norm Ender’in yanı sıra, Hadise, Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, spor kulüpleri ve bazı kurumsal firmalar yer aldı.

Tema Vakfı fidan bağışlama konusunda; fiyat ve banka hesap numaraları gibi bilgileri içeren paylaşımlar yaptı.

Kampanyanın başlamasıyla, sanatçıların böyle duyarlı hareketlerde bulunmasının, olumlu olduğu vurgulandı.