Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yarışma paylaşımlarında artış var

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup, televizyon ekranlarında yayınlanan yarışmaların sosyal medya yansımalarını inceledi.

Sonuçlara göre, tüm yarışmaların yansımalarında artış var. Bu hafta, toplamda 30 bine yakın paylaşımda yer verilen yarışma programlarının lideri, geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi, Masterchef Türkiye oldu.

Finale yaklaşan Masterchef adaylarının rekabeti, gün geçtikçe daha fazla ilgi görmeye başladı. Yarışmacılar azaldıkça, elenmelerin kurgu olduğuna dair iddialar ve şeflerin de bu iddialara sosyal medya hesaplarından cevap vermesi, yansımaları arttırdı.

O Ses Türkiye’den büyük çıkış

Geçtiğimiz haftalara göre, iki katından fazla yansıması bulunan O Ses Türkiye yarışması, bu hafta 2. sırada yer aldı.

Jürilerin, yarışmacıları kendi takımına almaya çalışırken ortaya çıkan atışmalar ve yarışmadan görüntüler içeren Youtube videoları, en fazla etkileşim alan sonuçlar oldu.

Köylerden ve okullardan gelen, çocukların yarışmayı canlandırmalarına dair videolar da bu hafta sosyal medyaya en çok yansıyan paylaşımlardan oldu. Videolarla birlikte, Acun Ilıcalı’nın çocukları yarışmaya konuk etmesi için çağrıda bulunuldu.

Kim Milyoner Olmak İster 5 katı arttı

Sosyal medya yansımalarını arttıran bir diğer yarışma da, Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla, Atv’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışması oldu.

Geçtiğimiz haftaya oranla yansımalarını 5 kat arttıran yarışma, bu hafta listenin 3. sırasında yer aldı.

Özellikle bazı yarışmacıların çıkışları, oldukça ilgi çekti ve sosyal medyada yorumlandı.