Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Youtube’dan 4K çözünürlükte geri adım

Sosyal medya platformları, ne kadar popüler olsa veya kullanıcısı günden güne artsa da mevcut kullanıcılarının şikayet ve ihtiyaçlarını önemsiyor. Bu stratejiyle hareket eden Youtube’dan 4K çözünürlükte geri adım atıldı.

Bir süre önce Youtube’un ücretli Premium abonelerine sunduğu 4K çözünürlükte video izleme seçeneği, Premium olmayan kullanıcılardan tepki görmüştü. Bunun üzerine Youtube’da 4K çözünürlükte geri adım atıldı.

YouTube, kullanıcıların tepkisini çeken 4K çözünürlük kısıtlaması ile ilgili yeni bir karar aldığını açıkladı. Yapılan açıklamada, 4K çözünürlük desteğinin artık yeniden tüm kullanıcılara açık olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili Twitter’da @TeamYouTube profilinden de paylaşım yapıldı. Postta; yapılan testin tamamen kapatıldığı, izleyicilerin artık Premium üyelik olmadan 4K kalitesinde çözünürlüklere erişebildiği açıklandı.

Youtube'dan 4K çözünürlükte geri adım

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com