Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yurtdışındaki yerli dizi ilgisi sosyal medyada

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta yerli diziler sıralamasında, Sen Çal Kapımı zirvedeki yerini korudu.

Oyuncuları, zirveyi teslim etse de Sen Çal Kapımı, sosyal medyada en fazla konuşulan dizi olmaya devam ediyor. Eda ve Serkan’ın aşkını anlatan, yan hikayeleriyle de oldukça sevilen dizi, sosyal medyadaki yorumlarıyla her hafta rekora koşuyor.

Bu hafta, Türkiye’deki dizi projelerinin, yurtdışında da konuşulması ve yayınlanması, sosyal medya kullanıcılarının gündeminde yer almaya devam etti. Sen Çal Kapımı da yurtdışındaki performansıyla konuşulan dizilerden oldu.

Maraşlı da yurtdışında

Atv’de yayınlanan, Alina Boz ve Burak Deniz’in başrolünü paylaştığı Maraşlı dizisinin de yurtdışında ekranlara gelmeye hazırlandığı duyuruldu. Senaryosunu Ethem Özışık’ın kaleme aldığı dizinin yurtdışı satışları için İnter Medya ile el sıkışıldığı, Maraşlı’nın yurtdışı pazarında “The Trusted” adıyla satışa sunulacağına dair haberler yayınlandı.

Maraşlı, sosyal medyadaki etkileşimini arttırmaya devam ederek, 2. sıradaki yerini korudu.

Sefirin Kızı’na ilgi büyük

Bu hafta Digilup Top 10 listesinin 3. Sırasında yer alan Sefirin Kızı da çeşitli konularla, sosyal medyada en fazla yorumlanan dizilerden oldu.

Tuba Büyüküstün’ün diziye dahil olmasıyla, hikayesi değişen dizinin, izleyiciden aldığı ilgi değişmedi.

Sefirin Kızı’nın yurtdışında yayınlanması da sosyal medyada yorumlanmaya devam etti.

Dizilerin, Türkiye’de ilgi görüp görmemesiyle ilgili, yurtdışında yayınlanmasına dair hatırlatmalar, izleyici tarafından sık sık hatırlatılmakta.

Atv’de yayınlanan Hercai dizisi de yurtdışındaki popülerliğiyle bu bağlamda, sosyal medyada yorumlanan dizilerden oldu.

Kuzey Yıldızı Aşk için final kararı

Show Tv’nin haftasonu ekranında yayınlanan eğlenceli dizisi Kuzey Yıldızı Aşk’ın final yapacağı duyuruldu. Diziyi ilgiyle takip eden izleyici, final kararını üzüntüyle karşıladı. Kuzey Yıldızı Aşk ile ilgili yapılan yorumlar bu hafta arttı ve dizinin 10. Sıraya yerleşmesini sağladı.

Final kararı açıklanan bir diğer dizi de Star Tv’de yayınlanan Seni Çok Bekledim oldu. İrem Helvacıoğlu ve Özcan Deniz’in başrolünü paylaştığı Seni Çok Bekledim’in final kararı, yansımalarını arttırmadı.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan yerli dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

11 Teşkilat Trt 1 Pazar 54.000
12 Çukur Show TV Pazartesi 41.400
13 Mucize Doktor Fox Perşembe 39.700
14 Masumiyet Fox Tv Çarşamba 34.700
15 Hekimoğlu Kanal D Salı 29.400
16 Alev Alev Show Tv Perşembe 27.300
17 Kardeşlerim ATV Cumartesi 26.100
18 Masumlar Apartmanı TRT 1 Salı 25.600
19 gönül dağı TRT 1 Cumartesi 24.400
20 Arıza Show Tv Pazar 19.200