Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Zirvenin yeni sahibi Sefirin Kızı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, dizilerin Top 10 listesi belirlendi.

Geçtiğimiz haftalarda, Afili Aşk’ın tahtını kime bırakacağı merakla beklenirken, bu hafta ilk sıraya Star Tv’de yayınlanan Sefirin Kızı yerleşti.

Sancar’ın Akın’ı öldürüp öldürmeyeceği, Gediz ile Nare’nin Sancar’ın katil olmaması için verdiği mücadele ve Menekşe’nin hamile olduğunun anlaşılması ile hikaye daha heyecanlı bir haldı. Sosyal medya kullanıcıları da heyecanla izledikleri dizi ile ilgili yorumlarını paylaşımlarına yansıttı.

Çukur ve Hercai yerinde

Listenin 2. ve 3. sıralarında Show Tv’de yayınlanan Çukur ile Atv’de yayınlanan Hercai var. Tüm dizilerde olduğu gibi, bu dizilerin de sosyal medya yansımalarının azaldığı görüldü.

Baraj yükselişte

Fox Tv’nin yeni dizisi Baraj, ikinci haftasında yükselişe geçti. İlk haftasında listeye giremeyen dizi, bu hafta 80 bini aşan paylaşımda yorumlanarak 4. sıraya yerleşti.

Baraj ile ilgili paylaşımlarda, Nazım karakterini canlandıran Feyyaz Duman öne çıktı. Ayrıca dizi ile ilgili 22 bin yorum, Türkiye dışındaki sosyal medya kullanıcıları tarafından yapıldı.

Resim

Babil yeniden listede

Bu hafta, sosyal medyadaki yansıma oranını koruyan dizilerden biri Star Tv’de yayınlanan Babil dizisi oldu. Sosyal konulara değinmesiyle öne çıkan dizinin bu hafta sosyal medyada çok konuşulan mesajı, Aslı Enver’den geldi.

Hikayede, polis Nihal’in, Süleyman’ın gizli işlerini ortaya çıkarmak için, gizli görev ile sekreter Ayşe karakterine dönüşmesi yer alıyor.

Bu rolü canlandıran Aslı Enver’in ise özellikle kadınların toplumdaki yeri ve yaşadıklarına dair, dizide önemli mesajlar verdiği oluyor.

Bu haftaki bölümde, kız kardeşini arayan Nihal’in Sedat komisere söylediği “Ya kadınları plazaların tepesinden aşağı atıyorlar, kadınları kapılarının önünde öldürüyorlar. Ya bağırıyorsa, ben sesini duyamıyorsam” sözleri sosyal medyada takdir topladı.