Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Zümrüdüanka yükselişte!

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, yerli dizilerle ilgili konuşmalarda, Zümrüdüanka yükselişe geçti.

Fox Tv’de yayınlanan, Alp Navruz ve Ceren Yılmaz’ın başrolü paylaştığı, Üstteğmen Serhat Demirkan ve Zümrüt Kuloğlu karakterlerinin aşkının anlatıldığı dizide, heyecan artınca, reytingleri olduğu gibi, sosyal medya sonuçları da etkilendi.

Geçtiğimiz haftaya göre, ileti sayısını 6 kat arttıran dizi, bu haftanın Digilup Top listesinde 3. Sıraya yerleşti.

Aynı sonuçlara göre, sosyal medya kullanıcıları, 2 milyonu aşkın paylaşımda yerli dizilere yer verdi.

Zirvenin yeni ismi kardeş dizi

Yayınlandığı günden beri zirvedeki yerini koruyan Bay Yanlış dizi, geçtiğimiz hafta final yapınca, yerini aynı kanalda yayınlanan Sen Çal Kapımı dizisine bıraktı. Kerem Bursin ve Hande Erçel’in başrolünü paylaştığı dizi, sosyal medya yansımaları azalsa da, bu hafta 1. Sıraya yükseldi.

Yeni Hayat için devam kararı

Kanal D’nin iddialı projelerinden Yeni Hayat için bir süre önce, final kararı konuşuluyordu. Ancak son haftalarda, izlenme oranını arttıran dizi için, kanal devam kararı aldı.

Sefirin Kızı’na ilgi azalıyor mu?

Geçtiğimiz sezon, Digilup Top 10 listesinin üst sıralarında yer alan, Star Tv’nin önem verdiği projelerinden Sefirin Kızı, bu sezon önceki ilgiyi göremedi.

Neslihan Atagül ve Engin Akyürek’in başrollerini paylaştığı dizi ile ilgili yapılan yorumlar bu hafta azaldı ve dizi 8. Sırada yer aldı. İmkansız aşk gibi görünen Nare ile Sancar Efe’nin yakınlaşması da ilgiyi arttırmamışa benziyor.

Ekranın yeni entrikası: Sadakatsiz

Bu hafta Kanal D’de başlayan yeni uyarlama dizi Sadakatsiz, izleyicide yeni bir tartışmayı başlattı. Cansu Dere ve Caner Cindoruk’un başrollerini paylaştığı, Doctor Foster dizisinden uyarlanan dizi, sosyal medyada aldatma ve aldatılma tartışmalarını gündeme getirdi. İlk haftasında 30 bine yakın sosyal medya paylaşımına konu olan dizinin, önümüzdeki dönem daha fazla ilgi görmesi bekleniyor.

Dizide eşini aldatan adamı canlandıran Caner Cindoruk, kendisine yapılan yorumlara “teşekkür ederek” cevap verdi.

Sadakatsiz dizisinde, aldatılan kadını canlandıran Cansu Dere’ye, paylaşımlarda, yıllar önce aldatma ve dolandırıcılık hikayesiyle çok konuşulan dizi Ezel göndermesi yapıldı.