Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Messenger’a yeni özellikler geliyor

Facebook Messenger, kullanıcılarıyla, yeni özellikleri buluşturmaya hazırlanıyor.

Popüler sohbet uygulamalarından Messenger, yeni özellikleriyle; renkli sohbet temaları, selfie çıkartmaları ve kaybolma modu gibi alternatifleri, kullanıcılarına sunuyor.

Facebook’un bu değişikliklerdeki amacının, kendi kullanıcılarını Instagram’daki kişilerle buluşturma girişimi olduğu belirtiliyor.

Facebook’un Messenger’dan sorumlu başkan yardımcısı Stan Chudnovsky, yapılan görsel değişikliğin Facebook’taki arkadaşlara mesaj göndermenin basit bir yolu olarak başlayan yolculuktaki sürekli evrimi yansıttığını açıkladı.

Yeni logoda Instagram çağrışımı

Platformda kullanılan yeni ikonda, mavi renk yerine, mavi ve pembe tonlarındaki gradyan bir renk kullanıldı. Yeni logo, bu haliyle, Instagram logosunu çağrıştırıyor. Chidnovsky, yeni logonun mesajlaşmanın geleceğine dönük bir değişimi, daha dinamik bir eğlenceyi ve kullanıcıların yakınlarına bağlı kalmanın daha entegre bir yolunu temsil ettiğini belirtti.

Sohbet uygulamasındaki yeni özelliklerde, selfie çıkartmalarıyla kullanıcılar fotoğraflarına ikonlar ekleyebiliyor. Kaybolma modunda ise sohbetler otomatik olarak yok olabiliyor. Messenger’dan Instagram kullanıcılarına ulaşma alternatifi ise yakında Kuzey Amerika’da sunulmaya başlanacak.