Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Alina Boz zirveyi sevdi

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta kadın oyuncularla ilgili yorumlarda artış var.

En fazla konuşulan kadın oyuncular arasındaki zirve rekabeti bu hafta da sürdü ve yarışı genç oyuncu Alina Boz kazandı.

Maraşlı dizisinde, Burak Deniz ile kamera karşısına geçen Alina Boz, 1 milyona yakın paylaşımda yorumlanarak, zirvedeki yerini korudu.

Haftalardır, listenin ilk 3 sırasında yer alan Tuba Büyüküstün ve Hande Erçel ile ilgili yorumlar da arttı ve popüler oyuncular 2. Ve 3. Sırasını korudu.

Demet Özdemir 4. sırada

Doğmamış Ev Kaderindir dizisinde rol alan Demet Özdemir, bu hafta yükselen oyunculardan oldu. Özdemir ile ilgili yapılan paylaşımlar 2 kat arttı ve oyuncu 4. Sıraya yerleşti. Bir süredir değişen hikaye ve Mehdi’nin ayrılmasıyla dizi farklı bir boyut kazanmış, bu durum sosyal medya yorumlarına da yansımıştı. Bu hafta Demet Özdemir ile ilgili paylaşımlarda; özel hayatı ve önceki projelerin yanı sıra, dizideki karakterine dönük yorumlar yapıldı.

Ece Yaşar veda etti

Çukur dizisindeki Karaca performansıyla, izleyicinin takdirini toplayan Ece Yaşar, haftalarca Digilup Top 10 listesinin zirvesini zorlamış, bazı haftalar da zirveye oturmuştu.

Sosyal medyada en fazla konuşulan oyunculardan Ece Yaşar, Çukur dizisinde Karaca’nın öldürülmesiyle, diziye veda etti. Karaca’nın diziden ayrılması da tıpkı performansı gibi, çok konuşuldu.

Hande Ataizi ekrana döndü

Bir dönemin en popüler isimlerinden Hande Ataizi, Kanal D’nin yeni projesi Camdaki Kız ile ekrana döndü. Uzun süredir, ekranlarda görünmeyen Ataizi, Camdaki Kız’da izleyicinin yerli dizilerde görmeye alışık olmadığı bir karakteri canlandırıyor.

Hande Ataizi, sosyetik bir isim olan Cana karakterini, ülkenin en zengin ailelerinden birinin oğlu Sedat ile yasak aşk yaşayan bir kadını canlandırıyor. Hem izleyiciyi ters köşe yapan bu karakter hem de Hande Ataizi’nin performansı, sosyal medya yorumlarına yansıdı. Cana ve Sedat arasında geçen sahneler, Grinin 50 Tonu filmine benzetilirken, Cana’nın Sedat’a attığı tokatla, yıllar önce Sevda Demirel’in canlı yayında Hande Ataizi’ne attığı tokat hatırlatıldı.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan kadın oyuncuların son haftadaki ileti sayıları:

11 Deniz Baysal Yurtçu Teşkilat 30.200
12 Esra Bilgiç Ramo 17.800
13 Aslıhan Güner Kuzey Yıldızı Aşk 14.200
14 Ayça Ayşin Turan Arıza 13.600
15 Hafsanur Sancaktutan Son Yaz 7.200
16 Biran Damla Yılmaz Baraj 6.700
17 Hazal Subaşı Çukur 6.500
18 Ahsen Eroğlu Menajerimi Ara 5.400
19 Burcu Biricik Camdaki Kız 4.300
20 Sinem Ünsal  Mucize Doktor 2.900