Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Dizi setlerinde Covid gündemi

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, yerli dizilerle ilgili milyonlarca paylaşım yapıldı.

Geçen yıl bu zamanlarda, pandemi sürecinin başlamasıyla, dizilerde setlere, tedbir olarak ara verilmiş, bir süre dizilerin yeni bölümleri yayınlanmamıştı. Yeni sezonla birlikte, yeni bölümleriyle ekrana dönen dizilere yeni projeler de eklendi. Bu süre zarfında, zaman zaman dizilerin gündemine coronavirüs girmiş, az da olsa bazı dizilerin setlerine ara verilmişti.

Sen Çal Kapımı sezon finali tarihinde değişiklik

Dizilerdeki gelişmelerde, Coronavirüs gündemi artmaya başladı. Sezon finali yayınlayacağını duyuran Sen Çal Kapımı, sağlık sebeplerinden ötürü, sezon finalini 39. Bölüme taşıdıklarını duyurdu.

Haftalardır, sosyal medyada en fazla konuşulan diziler arasında üst sıralarda yer alan Sen Çal Kapımı ile ilgili, bu gelişmeyle birlikte yoğun olarak paylaşım yapıldı ve dizi, yine zirvedeki yerini korudu.

Maraşlı’dan farklı çıkış

Atv’de yayınlanan, Burak Deniz ve Alina Boz’un birlikte kamera karşısına geçtiği Maraşlı, kısa sürede en çok konuşulan diziler arasına girdi. Maraşlı, tüm bu Coronavirüs gündemine rağmen, çekimlerinin hızla devam ettiğini duyurdu.

Mehdi veda etti

Tv 8’de gerçek hayat hikayesinden uyarlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde, hikaye başka bir gelişmeyle devam etmeye başlamıştı. İzleyici de bu değişiklikten oldukça memnun olduğunu, Engin Öztürk ve ailesinin diziye renk kattığını belirten paylaşımlar yapmıştı.

Bu hafta, Digilup Top 10 listesinin 5. Sırasında yer alan diziyle ilgili paylaşımlarda, İbrahim Çelikkol’un canlandırdığı Mehdi karakterinin diziden ayrılmasına dair yorumlar da yer aldı.

Menajerimi Ara’da kriz mi var?

Star Tv’de ekrana gelen Menajerimi Ara dizisi, özellikle konuk ettiği ünlü oyuncularla ve dizideki ilişkilerle sosyal medyada sıkça konuşulan projelerden.

Bu hafta, Menajerimi Ara’nın gündeminde de Coronavirüs vardı. Dizinin sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, senarist Ekin Atalar’ın sağlık durumu nedeniyle projeden ayrıldığı duyuruldu. Ancak izleyici, bu bilginin doğruluğundan şüphelendiğini sosyal medya paylaşımlarına yansıttı.

Dizinin ana karakterlerinden Canan Ergüder’in de sağlık durumu nedeniyle kadrodan ayrılacağı açıklanmışken, ayrılıklara senaristin de eklenmesi, dizinin geleceğiyle ilgili gelişmeler noktasında merak uyandırmaya başladı.

Hercai final öncesi yükselişte

Atv’nin popüler dizilerinden Hercai, aileye katılan yeni bebek ile izleyiciyi de heyecanlandırdı. 25 Nisan Pazar akşamı yayınlanacak son bölümüyle final yapacağı konuşulan dizinin yorumlarında bu hafta 6 katını aşan yükseliş görüldü.

Ekranlarda yeni bir gerçek hikaye

Son zamanların popüler dizileriyle çok konuşulan Gülseren Budayıcıoğlu’nun farklı bir kitabından uyarlanan Camdaki Kız, Kanal D’de yayınlanmaya başladı.

Usta oyuncu kadrosu ve hikayesiyle, en az Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı kadar dikkat çeken dizi ile ilgili, ilk bölümünden hemen sonra on binlerce paylaşım yapıldı.

Dizinin öne çıkan karakterlerinden, Nur Sürer’in canlandırdığı Feride, Masumlar Apartmanı’ndaki Hasibe ile kıyaslandı.

Yine iki dizi arasındaki, esrarengiz “odalar” birbirine benzedildi.

Hikayedeki her iki ailede, hem Sedat’ın hem Nalan’ın ailelerinde de var olan sorunlar vurgulandı.

İlk bölümdeki, oyunculara sık sık yapılan zoom için, kameramanlara dönük mizahi paylaşımlar yapıldı.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan yerli dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

11 Çukur Show TV Pazartesi 47.000
12 Baraj Fox TV Salı 36.400
13 Arıza Show Tv Pazar 35.200
14 Bir Zamanlar Kıbrıs TRT 1 Perşembe 34.200
15 Kuzey Yıldızı Aşk Show Tv Cumartesi 31.900
16 Camdaki Kız Kanal D Perşembe 31.500
17 Kardeşlerim ATV Cumartesi 28.400
18 Uyanış: Büyük Selçuklu Trt 1 Pazartesi 25.900
19 Alev Alev Show Tv Perşembe 25.000
20 Masumiyet Fox Tv Çarşamba 24.500