Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Facebook Sparked’i test etmeye başladı

Facebook, çeşitli flört uygulamaları denemelerinden sonra, bu kez “nazik” insanlara önem verilen yeni uygulaması Sparked’ı test etmeye başladı. Uygulamanın, mevcut diğer flört uygulamalarından en temel farkı kişileri videolu bir şekilde buluşturması ve ilk buluşmanın 4 dakika sürmesi.

Videoda buluşturuyor

Facebook’un yeni uygulaması Sparked, kullanıcılarını videolu görüşmeyle bir araya getiriyor. Kullanıcılar, uygulamaya Facebook profili ile giriş yapıyor ve eşleştiği kişilerle 4 dakikalık video görüşmeleri yapıyor. Bu dört dakikalık görüşmenin ardından her iki taraf da iyi zaman geçirdiyse, uygulamada daha sonraki bir tarih ya da saat için 10 dakikalık farklı bir görüşme ayarlanıyor. Bu görüşmenin ardından da kullanıcılar isterlerse birbirleriyle iletişim bilgilerini paylaşabiliyor, Instagram profili ve e-posta adresi gibi bilgileri birbirlerine verebiliyorlar.

Diğer uygulamalardan farklı

Yeni Sparked uygulamasını diğer flört uygulamalarından asıl ayıran nokta kullanıcıların nezaket davranışlarına verilen önem. Uygulamaya ilk defa giren kullanıcılar, karşılarına çıkan bazı soruları yanıtlayarak bunu belirleyecek.

Bu sorulara verilen cevapların ise bir algoritma tarafından değil, Sparked ekibindeki gerçek insanlar tarafından değerlendirilecek olması en büyük fark.

Ekip, bu değerlendirme sonrası, hangi kullanıcıların uygulamayı kullanabileceğine karar verecek.

Henüz kullanıcıyla buluşturulmadı

Facebook, henüz Sparked’ı App Store ya da Google Play Store’da yayınlamadı. Test aşamasında olan uygulamanın haberleri internette yayıldıktan sonra indirme bağlantıları erişilemez bir hale geldi. Uygulamanın gerçek anlamda hayata ne zaman geçirileceğini ve rakipleri ile nasıl bir yarış içerisinde olacağını henüz açıklanmadı.