MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya listening servisi Digilup, sonuçlarına göre, erkek oyuncuların TOP 10 listesinde değişiklik var.

Çağlar Ertuğrul Finale kadar zirvede

Bu haftanın ilk sırasında, geçen haftalarda olduğu gibi Çağlar Ertuğrul var. Genç oyuncu, Afili Aşk finaline kadar zirvede kalacağa benziyor. Finalden sonra yerini kime bırakacağı ise merak konusu.

Sefirin Kızı oyuncuları yerlerini korudu

Star Tv’de yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde, hem ortak hem çok yakın dost hem de “Nare konusunda” düşman olan iki karakteri canlandıran, Engin Akyürek ve Uraz Kaygılaroğlu listedeki yerini korudu. Engin Akyürek’in canlandırdığı Sancar karakteri ile Uraz Kaygılaroğlu’nun canlandırdığı Gediz karakterinin, birbirine zıt özellikleri, sosyal medya kullanıcılarının en fazla yorumladığı detaylar arasında yer aldı.

Barış Arduç’un ekranlara dönüşü

Show Tv’nin iddialı dizisi Çukur’un kadrosuna Barış Arduç da katıldı. Arduç’un uzun süredir ekrana dönmesini bekleyen hayranları, bu duruma çok sevindi. Popüler oyuncunun dönüşü ve performansı 150 bine yakın paylaşıma konu oldu. Arduç, listeye 6. sıradan giriş yaptı.

Kamu Spotunun etkisi

Dünyayı etkisi altına alan coronavirüsü ile ilgili alınan önlemler arasında, devletin tedbire dayalı bilgilendirmeleri de yer aldı. Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü “14 Kuralı” kampanyasına, ekranlarda doktor karakterleriyle izlediğimiz Timuçin Esen ve Taner Ölmez de destek verdi. Ateş Hekimoğlu ve Ali Vefa karakterlerinin, tedbirleri anlaşılır bir dille anlattıkları video, kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

Bu yayılım ile iki oyuncunun sosyal medya listesindeki yerleri değişti. Timuçin Esen, 80.500 ileti ile 8. sırada yer alırken, Taner Ölmez 108.891 ileti ile 7. sırada yer aldı.

Oyuncuların, bu kamu spotu için ücret talep etmedikleri belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir