Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Eve kapanan izleyiciyle dizilere ilgi arttı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta yerli dizilerle ilgili paylaşımlarda artış var.

Covid-19 tedbirleri kapsamında başlayan tam kapanma süreci, evde kalmak zorunda olanların dizilere karşı ilgisini arttırdı.

Bu süreçte, hem televizyon kanallarında hem de dijital platformlarda yayınlanan dizileri izleyeceğini paylaşan sosyal medya kullanıcıları oldu.

Maraşlı zirveden vazgeçmiyor

Atv’de yayınlanan Maraşlı, son haftalarda olduğu gibi, bu hafta da zirvedeki yerini korudu. Burak Deniz ve Alina Boz’un başrolünü paylaştığı dizi ile ilgili yüzbinlerce yorum yapıldı. Dizinin bu sezonun, sosyal medyada en çok konuşulan dizi olması bekleniyor.

Ekranda yeni bir psikolojik gerilim

Psikolojik gerilim içerikli dizilerin izleyiciyi olumsuz etkilemesi konuşulurken, aynı konseptte ekranlarda yeni bir dizi başladı. Nur Fettahoğlu ve Erdal Beşikçioğlu’nun rol aldığı Kağıt Ev, Star Tv’de pazartesi akşamları yayınlanıyor.

Dizinin hikayesinde, akademisyen bir baba ve avukat bir annenin, psikolojik rahatsızlığı olan kızı Cemre, yanlış anlaşılma sonucu genç bir üniversite öğrencisi olan İnci’yi öldürür ve devamında bir çok olay gelişir..

Psikolojik taraflarının yanı sıra kriminal, polisiye gibi, yerli dizilerde pek rastlanmayan detayları da içinde bulunduran dizi ile ilgili, yayınlandığı günden bu yana sosyal medyada 20 bini aşkın paylaşım yapıldı.

Sosyal medya kullanıcıları, Erdal Beşikçioğlu ve Nur Fettahoğlu’nu ekranda gördüğü için sevincini belirtirken, yeni dizinin alışılmışın dışında bir yapım olduğuna dair yorumlar yapıldı.

Ünlü sanatçı Nilgün Belgün de Kağıt Ev ile ilgili olumlu yorum yapan sosyal medya kullanıcılarından oldu.

Fatma alkışı topladı

Netflix, psikolojik drama içerikli yeni bir diziyi aboneleriyle buluşturdu. Burcu Biricik’in katil Fatma’yı canlandırdığı “Fatma” adlı dizide, toplumda yaşanan birden fazla vakaya rastlanabiliyor.

Uğur Yücel’in yazar rolüyle yer aldığı dizinin kadrosunda birçok ünlü oyuncu var. Oyunculuk performansıyla izleyiciden tam not alan Burcu Biricik’in yanı sıra; Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu, Gökçe Eyüboğlu da başarılı performanslarıyla dizide yer aldı.

Fatma yayınlanır yayınlanmaz, sosyal medya kullanıcıları diziyi yorumlamaya başladı. En çok Burcu Biricik’in performansının öne çıktığı yorumlarda; hikaye, kurgu, yönetmen takdir edildi.

Türkiye’den ve yurtdışından sosyal medya kullanıcıları, diziyle ilgili on binlerce yorum yaptı. İşte bazı paylaşımlar:

Amerikalı oyuncu, yapımcı, yönetmen ve yazar Kristina Klebe, kendi Instagram hesabından, Fatma dizisinde, Burcu Biricik’i seslendirdiği için, onur duyduğunu yazan bir paylaşım yaptı.

Twitter’da 11.400 takipçisi olan @TarizSolis adlı profil de Fatma’yı öneren sosyal medya kullanıcılarından oldu.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan yerli dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

11 Masumlar Apartmanı TRT 1 Salı 28.000
12 gönül dağı TRT 1 Cumartesi 25.700
13 Alev Alev Show Tv Perşembe 24.400
14 Kırmızı Oda TV 8 Cuma 21.200
15 Fatma Netflix   18.700
16 Uyanış: Büyük Selçuklu Trt 1 Pazartesi 17.600
17 Camdaki Kız Kanal D Perşembe 17.400
18 Yasak Elma Fox TV pazartesi 14.800
19 Bir Zamanlar Kıbrıs TRT 1 Perşembe 12.600
20 Sadakatsiz Kanal D Çarşamba 10.700