Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sosyal Medyada 20’li yaşlar akımı

Zaman zaman sosyal medyada başlatılan Challenge akımına yenisi eklendi. Bu hafta başlayan #20liyaşlarchallenge Twitter’de TT oldu.

Bir çok sosyal medya kullanıcısının ilgisini çeken akıma, siyasetçilerden sanatçılara, kurumlardan markalara bir çok katılım oldu.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, 20’li yaşlar akımı ile ilgili başta Twitter ve Instagram’da olmak üzere, 150 bini aşkın paylaşım yapıldı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, sadece 20 yaşındaki fotoğrafını paylaşırken, bazı sosyal medya kullanıcıları, hem 20 yaşındaki hem bugünkü fotoğrafını paylaşmayı tercih etti.

Siyasetçiler de akıma katıldı

Sosyal medyada #20yearschallenge akımına katılan kullanıcılardan bazıları siyasetçiler oldu. Siyasetçilerin kendi hesaplarından paylaştıkları, 20 yaşındaki fotoğrafları, kısa sürede yüksek etkileşime ulaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Selvi Hanım’ı etkilediği yıllardan bahsederken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Marlon Brando’nun fotoğrafını ekleyerek esprili bir paylaşım yapdı.

İşte bazı siyasetçilerin paylaşımları:

Ünlüler şaşırttı

Bugün izlemeye alışkın olduğumuz ve gerek ekranlarda gerek medya mecralarında sık sık karşılaştığımız ünlüler, gençlik yıllarıyla takipçilerini şaşırttı.

Sosyal medyadaki yeni akıma, ünlüler de 20’li yaşlarındaki fotoğraflarını paylaşarak katıldı.

Türkiye’nin yakın tarihine değinildi

Bazı sosyal medya kullanıcıları, bu akıma; Türkiye’nin yakın tarihinden ve toplumsal olaylardan bahsederek katıldı.

Kadın cinayetlerinden ekonomik duruma bir çok konuya değinen sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra, kurumlarının değişimiyle ilgili paylaşım yapan kullanıcılar oldu.