Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Filenin Sultanları için Türkiye tek yürek

Sosyal Medya’da, A Milli Kadın Voleybol takımının getirdiği başarıyla, coşkuyla yazılan yorumlar öne çıktı.

#EuroVolleyW Avrupa Voleybol şampiyonasında, sergilediği performansla, bir süredir spor severlerin takdirini toplayan A Milli Kadın Voleybol takımı, Avrupa ikincisi olarak, alkışları topladı. MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya listening servisi DigiLUP sonuçlarına göre #FileninSultanları sosyal medyadaki 400 bin iletiye yansıdı.

Sosyal medya kullanıcılarının, an be an destek verdiği takım, finalde sağladığı ikincilik sonucuyla ilgili de teselli mesajları aldı.

Bu başarının da çok büyük olduğunu vurgulayan sosyal medya kullanıcıları, takıma bu sevinci Türk milletine yaşattığı için, minnet içeren paylaşımlar yaptı.

Ünlülerden destek

Finale çıkınca, voleybol severlerin yanı sıra tüm Türkiye’den övgü dolu mesajlar alan milli sporcular, başta siyasetçiler olmak üzere, birçok kesimin sosyal paylaşımlarına konu oldu.

Bu paylaşımlar arasında yer alan Demet Akalın’ın takım koçuna gönderme yaptığı yorum, sosyal medya kullanıcılarından tepki aldı. Akalın’ın Gudetti’nin başarısını görmezden gelmesi eleştirildi. TRT Spor, sosyal medya kanalından İtalyan hocanın Anadolu’daki kız öğrenciler için yaptıklarını içeren videoyu paylaştı.