Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Futbol Kulüplerinin Borçları Ödenmeli mi ?

18 Eylül websüperlig

MTM Medya Takip Merkezi’nin Dijital Medya Listening Servisi DigiLUP, sosyal medyada en çok konuşulan Süper Lig kulüplerini araştırdı.

Kulüplerle ilgili lig maçlarından, Avrupa arenasında çıkacakları maçlara kadar birçok konu konuşuldu. Dikkat çeken konuların başında ise bu hafta ekonomi geliyor.

Özgür Demirtaş tarafından paylaşılan bu tweet, 125 Bin 600 etkileşim (beğeni,RT,yorum) aldı ve 1 Milyon 500 Bin potansiyel erişime ulaştı

Türk futbolu bir çok yıldıza tanıklık etti. Nicolas Anelka’lardan, Didier Drogba’lara, Guti’lerden, Alex’lere, Hagi’lere kadar… Peki bunun kulüplere getirisi ve götürüsü neler oldu. Getirileri tartışılsa da bir gerçek var ve bu da üç büyük kulüplerin ekonomilerinin eskisi gibi güçlü olmadığı.

Haftanın en çok konuşulan takımı olan Galatasaray 659 Bin 381 paylaşımda konuşulurken öne çıkan konu ise ekonomi oldu. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın içinde bulunduğu borç durumu ve borcun devlet eliyle kapatılacak olmasıyla ilgili finans uzmanı Özgür Demirtaş’ın attığı tweet üç büyüklerle ilgili en çok etkileşim alan paylaşım oldu.

Haftayı Alanyaspor yenilgisiyle kapatan Fenerbahçe ise 493 Bin 425 paylaşıma yansıyarak haftanın en çok konuşulan ikinci takımı oldu.

Fenerbahçe SK resmi twitter hesabından yapılan “8 dakikada, 1959 öncesi Türkiye Şampiyonluklarımız” içerikli video, kulüple ilgili en çok etkileşim alan paylaşımlardan oldu.

Bu video kullanıcılar tarafından yaklaşık 1 Milyon görüntülenme aldı.

Beşiktaş bu hafta sosyal medyada konuşulmasını arttırarak bir basamak yükseldi ve en çok konuşulan üçüncü takım oldu. Kara kartallar, 125 Bin 580 paylaşıma konu oldu ve Trabzonspor’u haftalar sonra geride bıraktı.


Cenk Tosun’un UEFA Şampiyonalar Ligi’nde Beşiktaş formasıyla Porto filelerini sarstığı golün
görüntüleri için tıklayın. https://www.youtube.com/watch?v=fNCCgt5i5qQ

UEFA resmi twitter hesabından paylaşılan Cenk Tosun’un gol videosu Beşiktaş’la ilgili en çok etkileşim alan paylaşımlardan oldu.

Bu paylaşım kullanıcılar tarafından yaklaşık 90 bin kez görüntülendi.

Geçen hafta listemizde yer almayan Gazişehir ve Alanyaspor, bu hafta evlerinde üç büyüklerden Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi yenerek konuşulma trendlerini arttıran kulüplerden oldular.

Alanyaspor 79 Bin 968 paylaşımla beşinci, Gazişehir ise konu olduğu 46 Bin 380 paylaşımla ligde en çok konuşulan altıncı Süper Lig ekibi oldu.

İlk 10 dışında yer alan diğer takımların ise yansıma adetleri şöyle;

Ankaragücü 9.404
Kayserispor 9.272
Başakşehir FK 6.985
Yeni Malatya 4.214
Denizlispor 3.778
Antalyaspor 3.659
Sivasspor 3.511
Göztepe 2.813