Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Instagram Aile Merkezi özelliği Türkiye’de

Sosyal medya platformları yaygınlaştıkça, firmalar güvenlik, aşırı telefon kullanımı ve kötü niyetli kullanıcılara karşı önlemlere dönük özellikler üzerine çalışmalarını arttırıyor. Bunlardan biri de Instagram Aile Merkezi özelliği.

Bir süre önce ABD’de kullanıma sunulan ve ebeveynlerin çocukları için yeni denetim mekanizmaları kurma imkanı elde edebileceği özellik, artık Türkiye’deki Instagram kullanıcılarına da sunuldu.

Sosyal medya denetimi ile ilgili eğitim sahibi olma imkanı elde edilebilecek Instagram Aile Merkezi özelliğinin kullanmak isteyen ebeveynlerin bu özelliği kullanabilmek için çocuklarına onay daveti göndermesi yeterli olacak.

Davetin kabul edilmesi halinde ebeveynler çocuklarının günlük ve haftalık olarak Instagram kullanımını sınırlamak istedikleri belirli saatleri ayarlayabilecekler. Yeni denetim özellikleri, çocukları bir gönderiyi veya hesabı şikayet ettiğinde, ebeveynlere kimin şikayet edildiği ve şikayetin türünün ne olduğuna dair de ayrıntılı bilgi edinme imkanı tanıyacak.

Uygulamada ayrıca, ebeveynler için, bilgilendirici makaleler bulunacak.

Instagram Aile Merkezi

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com