Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Instagram’da Çıplaklık Koruması

Fotoğraf ve video paylaşma noktasında iddialı olan platformlardan Instagram, uygulamasına yeni bir özellik eklemek üzere çalışıyor. Artık Instagram’da Çıplaklık Koruması üzerine yeni bir uygulama olacak.

Bir süre önce, hakaret içerikli mesajlarla ilgili düzenlemeler yapan firma, şimdi görsellere de yoğunlaştı. Kullanıcıların güvenliğine odaklanılan uygulama Instagram’da Çıplaklık Koruması, henüz geliştirme aşamasında.

İsteğe bağlı kullanılacak yeni uygulamanın nasıl çalışacağı ile ilgili bazı bilgiler paylaşıldı.

Özellik, iOS’un çıplaklık algılama özelliğini aktifleştirecek. Böylece Instagram’dan gelen ve giden mesajlar, Apple’ın yapay zekası ile analiz edilecek. Yapılan analizler sonucunda görüntüde çıplaklık varsa, bulanıklaştırma filtresi uygulanarak kullanıcıya gönderilecek. Apple’a göre analiz işlemi sırasında görüntünün orijinali sunuculara yüklenmeyecek ve bu şekilde kullanıcı gizliliği sağlanmış olacak. Android kullanıcıları için nasıl bir çalışma yapılacağı ise şimdilik net değil.

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com