Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Instagram’dan kullanıcılarına gelir imkanı

Instagram, içerik üreticilerinin Rozetler ile canlı yayınlarda gelir elde edebilmesine dönük, yeni özelliklerini duyurdu.

Sosyal medyanın, görsel paylaşım konusundaki popüler platformlarından Instagram, içerik üreticilerinin, canlı yayınlarında Rozetler ile gelir elde edebileceğini açıkladı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu, bir çok ülkede, 50 bini aşkın içerik üreticisi, bu özellik ile gelir elde etmenin yanı sıra, takipçileriyle daha derin bir etkileşim kurabilecek.

Kullanımı basit

Instagram kullanan içerik üreticileri, rozetleri kullanıma açtığında, canlı yayın yorumları altında rozet satın alma butonu yer alacak.

Kullanıcılar da bu butona tıklayarak rozet seçebilecek ve Google Play veya Apple Store’dan seçtiği rozeti satın alabilecek.

İçerik üreticisinin canlı yayınında rozet satın alan kullanıcılar, yorumlarda isimlerinin yanında çıkan rozet ile öne çıkabileceği gibi, içerik üreticisinin rozet sahipleri listesinde yar alabilecek.

Instagram’dan destek

Instagram, içinde bulunulan dönemde, içerik üreticilerine daha fazla destek olmak için, Kasım itibariyle bir süre, içerik üreticisine elde ettiği rozete eşit miktarda destek olacak.

Firma, bu uygulama ile ilgili yaptığı açıklamada; bu özelliğin içerik üreticilerinin Instagram üzerinden daha fazla gelir elde edebilmesi için, yeni uygulamalar sunma vizyonunun bir parçası olduğunu ve geri bildirimler doğrultusunda rozetlerin daha fazla içerik üreticisinin kullanımına sunulacağını, belirtti.