MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, kadın oyuncuların Top listesi belirlendi.

Listenin birinci sırasında, Özge Gürel’den boşalan yere, haftalardır ikinci sırada yer alan Hande Erçel oturdu. Sen Çal Kapımı dizisinde Kerem Bursin ile birlikte kamera karşısına geçen Erçel, 250 bine yakın iletide konuşuldu.

Genç oyuncuyu, İyi Günde ve Kötü Günde dizisinde rol alan Elçin Sangu ile Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde rol alan Demet Özdemir takip etti.

Önümüzdeki haftalarda, ilk 3’te yer alan oyuncuların, zirveyi nasıl zorlayacağı merak ediliyor.

Bir dizide daha Kadın vurgusu!

Call My Agent dizisinden uyarlanarak, başarılı oyuncular ile Star Tv için hazırlanan Menajerimi Ara dizisinde, bu hafta konuk olarak Burçin Terzioğlu, Hazal Kaya ve Bilge Şen yer aldı.

Dizide, Burçin Terzioğlu’nun yer aldığı sahnede kadınlara dönük taciz konusu işlendi ve Terzioğlu’nun bu bağlamda yaptığı konuşma, sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

Hikayede, İKSV’nin düzenlediği festivalde açılış konuşması yapmaya hazırlanan oyuncunun, sahneye çıkmadan kısa bir süre önce, sponsor firmalardan birinin sahibi tarafından taciz edilmesi sonrasında yaşadığı zor anlar işleniyor. Yaşadıklarına rağmen sahneye çıkarak konuşmasını yapmak için kendini zorlayan oyuncu, bundan vazgeçerek, kadınların taciz edilmesine dönük bir konuşma yapıyor. Kadınların susmaması gerektiğini, tüm bu şartlara rağmen işinde gücünde olmaya çalıştığını ve dimdik durduklarını söylüyor. Ve tüm salon Burçin Terzioğlu’nu ayakta alkışlıyor.

Hem oyuncunun bu sahnesi hem de dizideki başarılı performansıyla, Burçin Terzioğlu ile dizinin diğer konuk oyuncusu Hazal Kaya 15 bine yakın paylaşımda konuşuldu.

Fikirleri dizilerin önüne mi geçiyor?

Bu hafta, iki oyuncunun toplumsal konularla ilgili sosyal medya paylaşımları, oyunculuk performanslarının önüne geçti. Ezgi Mola’nın Hatay’daki yangını dolayısıyla, bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildiği, buna karşılık bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından desteklendiği görüldü. Bu durum, Masumlar Apartmanı dizisinde, başarılı performans sergileyen oyuncunun, sosyal medyadaki etkileşimini arttırdı.

Yasak Elma dizisinde rol alan Şevval Sam da Kadir Şeker için yaptığı paylaşım ile sosyal medyada gündem oldu ve Ezgi Mola gibi, bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildi. Şevval Sam ile ilgili bu hafta 20 bini aşkın yorum yapıldı.

Burcu Özberk yine zirveye çıkacak mı?

Geçen sezon Kanal D’de yayınlanan Afilli Aşk dizisinde, sosyal medyada en çok konuşulan kadın oyuncu olan Burcu Özberk, bu sezon Çocukluk dizisinde rol almaya başladı.

Erdal Beşikçioğlu ve sevilen çocuk oyuncular ile kamera karşısına geçen oyuncu, ilk haftasında 30 bine yakın iletide konuşuldu. Bakalım, hayranları bu diziyle de oyuncuya destek olmaya devam edecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir