Arjantin Milli Takımı ve Napoli ile dünya futbol tarihine adını yazdıran Diego Armando Maradona, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Futbolda, dünyanın en iyilerinden biri olarak tanınan ve 60 yaşında vefat eden Maradona, Latin Amerika’nın bağımsızlığı ve emperyalizme karşı duruşuyla da bir halk kahramanı kabul ediliyordu.

Maradona’nın hayatını kaybetmesiyle, tüm dünyadaki sosyal medya kullanıcıları, duygularını paylaşımlarına yansıttı.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, 10 milyona yakın iletide Maradona’dan bahsedildi.

Sosyal medya kullanıcılarının büyük bir kısmı, üzüntülerini içeren mesajlar yazdı. En fazla etkileşim alan paylaşımlardan biri, spor muhabiri Fabrizio Romano’nun yorumu oldu.

Ünlü boksör Mike Tyson da Maradona’nın vefatıyla ilgili üzüntüsünü paylaştı. Ünlü sporcu, aynı dönemde edindikleri başarılara değinerek, mesajına birlikte çekildikleri fotoğrafı ekledi.

Türkiye’den 500 bine yakın paylaşım

Maradona’nın futbol kariyerini yakından takip eden Türkiye’deki spor severler de vefat haberini alır almaz, duygularını sosyal medyada paylaştı. Konu ile ilgili Türkiye’den 500 bine yakın paylaşım yapıldı. Mesajlarda, Maradona’nın başarısının yanı sıra, yardımseverliğine de değinildi.

İşte bazı yorumlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir