Coronavirüs tedbirleri kapsamında, #evdekal çağrısına uyan insanlar, evde zaman geçirmek için daha fazla televizyon izledi ve programları sosyal medyada yorumladı.

Televizyonlarda tercih edilen programların bir kısmı da yarışmalar oldu. Yarışmalara dönük yapılan sosyal medya yorumlarında 50 bine yakın artış görüldü.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, en fazla paylaşıma konu olan yarışma Survivor.

Survivor yarışmacılarının, Dominik’te ailesinden ve dünyanın gündeminde olan coronavirüsten habersiz olması yorumlandı. Acun Ilıcalı’nın, yarışmacılara dünyada olup bitenleri anlatması, duygusal görüntüleri ekrana getirdi.

İzlemek için tıklayın: https://www.tivitrend.com/acun-ilicalinin-koronavirusu-survivor-yarismacilarina-aciklamasi-107911i.html

Geçen haftaya göre, sosyal medya yansımalarını arttıran Survivor, bu hafta 100 bine yakın iletide konuşularak, zirvedeki yerini korudu.

Hayatın içinde Survivor

Sosyal medya kullanıcıları, içinde bulunulan günleri Survivor’a benzetti. Barış Yarkadaş’ın da kendi hesabından paylaştığı, pazarcıların Survivor videosu kısa sürede yayıldı.

Yemekteyizde artış

Tv 8 ekranlarında yayınlanan Seda Sayan ile Yemekteyiz programı, bu hafta sosyal medya yansımalarını arttırarak, 2. Sıraya yerleşti. Aynı sebeple evde kalan izleyiciler, yemekteyiz izlediklerini ve sık sık yemek yediklerini anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir