Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasıyla birlikte, yeni yönetim şeklinin ve uygulamaların hızla değişimi tartışmalara neden oluyor. Bu değişimler, Twitter kullanıcılarının alternatif platform arayışlarını hızlandırdı. Alternatif platformlar arasından en çok konuşulan uygulamalardan biri Hive Social.

2 milyon kullanıcıya yaklaştı

Yaklaşık 3 yıl önce, 24 yaşındaki Kassandra Pop tarafından kurulan Hive Social, yeni arayüzü, erişim kolaylığı ve kendine özgü dinamikleriyle, alternatif sosyal ağlar arasında bir adım öne çıktı. Mastodon, Post, Plurk, Parler, CounterSocial gibi uygulamalarla birlikte Twitter’a alternatif uygulamalar arasında olan Hive Social’ın kurucusu, platformun kullanıcısı sayısının 2 milyona yaklaştığını açıkladı.

Veri analiz firması Sensor Tower verilerine göre ise, Hive Social uygulaması, 214 bini son 1 ay olmak üzere, iOS ve Android’de toplam 733 bin yüklemeye ulaştı. Aynı veriler, uygulamanın ABD dışına da yayıldığını, toplam indirilme oranlarının %86’sının ABD dışından gerçekleştirildiğini gösteriyor.

Z kuşağının alışkanlıklarına hitap ettiği ve popüler sosyal medya platformlarının öne çıkan özelliklerini içinde barındırdığı düşünülen Hive Social, App Store’da ilk 20 uygulama arasında yer alıyor.

Hive Social

Hive Social, dijital medyada da yüz binlerce sonuca yansıdı.

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir