Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

WhatsApp masaüstü kullanıcılarına iyi haber

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her ne kadar mobil bir uygulama gibi görünse de platformun masaüstü sürümünü tercih eden kullanıcılar da azımsanmayacak kadar çoğunlukta. WhatsApp masaüstü kullanıcılarını da düşünerek, mobil uygulamadaki bir özelliği, Web sürümünde de aktif etti.

Kişi paylaşma özelliği getirilecek

WhatsApp, yeni geliştirdiği özellikle, artık masaüstü sürüm üzerinde de kişileri paylaşmaya izin verecek. Böylece, masaüstü sürümü kullanan WhatsApp kullanıcıları, kayıtlı kişileri uygulama üzerinden paylaşabilecek. Paylaşılan kişi bilgileri ise, mobildeki gibi, alıcı tarafından kolayca kendi rehberine eklenebilecek.

Tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz bilinmeyen kişileri paylaşma özelliği, Microsoft Store’de bulunan Windows için WhatsApp beta 2.2247.2.0 güncellemesiyle bazı kullanıcılara sunuldu

Masaüstü sürümü öne çıkıyor

WhatsApp, son dönemde yaptığı değişikliklerle masaüstü sürümünü de öne çıkardığını ispatlıyor. Platformun son yenilikleri arasında, WhatsApp Web’e şifre ile giriş yapılabileceğini duyurmuştu. Şifre oluşturabilecek kullanıcılar, platformu kullanırken, hesabın açık kalması durumunda, gizlilik ile ilgili bir risk yaşamayacak.

Ayrıca, platformda, mobil uygulamada bulunan arama seçeneğinin de Web’e gelebileceği duyurulmuştu.

Anlaşılan o ki WhatsApp Masaüstü sürümü ile ilgili kullanıcı deneyimi gün geçtikçe artacak.

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya, Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler ve Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com