Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

YouTube Music için podcast geliyor

Youtube, dinleyicisi ve içerik üreticileri hızla artan podcastlerle ilgili, yeni bir özelliği duyurdu. Bu yıl sonuna kadar devreye alınacak yeni uygulama ile birlikte, Youtube Music kullanımına podcast hizmeti eklenecek.

Dünya çapındaki kullanıcı sayısı 465 milyona ulaşan podcastler, son zamanların ilgi çeken dijital mecralarından oldu. Birbirinden ilham alan sosyal medya mecralarının bazıları da “ses” içerikleriyle ilgili yeni özellikler geliştirmeye başladı. Son günlerde yeni bir açıklama yapan YouTube, yıl sonuna kadar Podcast ile ilgili gelişmelerin kullanıcılarla buluşturulacağını duyurdu.

YouTube’dan Kai Chuk, On Air Fest’te yaptığı açıklamada, kullanıcılara podcast hizmetinin sunulacağını anlattı. YouTube Music’te yer alması planlanan podcast sekmesinin kullanımı henüz açık olarak anlatılmadı ama telefonda ekran kilitliyken bile çalışacağı belirtildi.

Açıklamaya göre yeni uygulama, ilk aşamada ABD’deki içerik oluşturucularına sunulacak. Yeni yılda da diğer ülkelerdeki kullanıcılarla buluşturulacak.

Youtube Music podcast

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal Medya, Web Siteleri, Bloglar Forumlar, Sözlükler ve Global Medya sonuçlarınızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin; digilup@medyatakip.com