Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Zirveyi kaptırmadı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, yerli dizilerin sosyal medya yansımalarında, haftalardır zirve rekabetini sürdüren 3 dizi için, bu hafta da durum değişmedi.

Yayın hayatına başladığından beri, Digilup Top 10 listesinin ilk 3 sıralarından ayrılmayan Sen Çal Kapımı, 1 milyona yakın paylaşımda yorumlanarak, bu hafta da zirvenin sahibi oldu.

En fazla konuşulan diziler arasında; Doğduğun Ev Kaderindir 2., Sefirin Kızı 3. Sırada yer aldı.

Tv 8’de yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde, Zeynep ve Barış çifti izleyici tarafından kısa sürede sahiplenilmişti. Bu hafta, ikili arasında geçen evlenme teklifi sahnesi, diziyle ilgili yorumlarda, sosyal medyaya en fazla yansıyan konulardan oldu.

Alev Alev’de ilişkiler öne çıktı

Bu hafta #sevmekzamanı hashtagiyle yayınlanan Alev Alev’de kadınların verdiği mücadele kadar, ilişkileri de öne çıktı. Son bölümde; Çiçek ve Ali kavuştu ama sosyal medya kullanıcıları Çiçek ve İskender ile ilgili daha fazla yorum yaptı. Rüya ve Ömer’in romantik sahneleri arttı. Dizinin başından beri birbirine destek olan Cemre ve Ozan da yakınlaşmaya başladı.

Menajerimi Ara hayranlarının talebi var

Star Tv’de yayınlanan Menajerimi Ara hayranlarının talebi, @TvDunyasii hesabından paylaşıldı. Dizinin Youtube kanalının abone sayısı 500 bine ulaştığında, hayranlara teşekkür edilen video hazırlanması istendi.

Sadakatsiz Arabistan yolcusu

Kanal D’de yayınlanan Sadakatsiz dizisi Arabistan’da da yayınlanacak. Dizinin, yurtdışındaki ilk durağının Arabistan olacağı, geçen hafta Cansu Dere tarafından paylaşıldı. Sadakatsiz’deki Asya karakteriyle, izleyiciyi yine kendine hayran bırakan Cansu Dere, kendi Instagram hesabından hem Arapça hazırlanan afişi hem de fragmanı paylaştı.

TRT’nin yeni dizisi listede

TRT’de yeni başlayan Teşkilat dizisi, bu hafta Digilup Top 10 listesinin 7. Sırasında yer aldı. Mesut Akusta, Deniz Baysal, Çağlar Ertuğrul, Ezgi Eyüboğlu gibi oyuncuların rol aldığı yeni dizide, MİT içinde kurulan gizli bir timin, ülkesi için verdikleri mücadele konu ediliyor.

Sosyal Medya kullanıcıları, dizi başladığından beri, milliyetçi duygularla, diziye destek oluyor.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

11 Çukur Show TV #çukur 44.900
12 Son Yaz Fox TV #SonYaz 39.900
13 Gönül Dağı TRT 1 #GönülDağı 35.300
14 Masumiyet Fox Tv #Masumiyet 31.200
15 Mucize Doktor Fox #MucizeDoktor 30.200
16 Kuzey Yıldızı Aşk Show Tv #KuzeyYıldızıİlkAşk 27.900
17 Masumlar Apartmanı TRT 1 #MasumlarApartmanı 27.700
18 Menajerimi Ara Star TV #MenajerimiAra 23.200
19 Kırmızı Oda TV 8 #KırmızıOda 19.800
20 Uyanış: Büyük Selçuklu Trt 1 #UyanışBüyükSelçuklu 19.600