Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Instagram gizlilik özelliklerine yenisini ekliyor

Sosyal medya platformları, gizlilikle ilgili özellikler geliştirmeye devam ediyor. Popüler sosyal medya platformu Instagram da bu kapsamda yeni bir uygulamayı, kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Geliştirilen yeni özellik, Instagram Gizlilik üzerine.

Sosyal medya platformlarına dair, kendi hesabından bazı bilgiler paylaşan, mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi’nin yeni paylaşımına göre, kullanıcılar, takipçi sayısının başkaları tarafından görünmesini engelleyebilecekler.

Instagram Gizlilik

Instagram kullanıcısı, istediğinde, takipçilerini sadece kendisine özel tutabilecek. İsteğe bağlı olan yeni özellik açıldığında Instagram, ilgili hesabın “Takipçiler” sekmesini profilden kaldıracak. Böylelikle hesabı kaç kişinin ve kimlerin takip ettiğini, sahibi dışında başka hiç kimse göremeyecek.

Instagram gizlilik uygulamasında ayrıca, ortak takipçiler de gizlenecek. Şu anda ortak takipçiye sahip olduğunuz bir profilde “x kişisi ve diğerleri takip ediyor” mesajı yer alıyor. Instagram’ın yeni özelliği aktif edildiğinde yalnızca “Diğerleri tarafından takip ediliyor” bilgisi yazacak. Yani profille ortak takipçileriniz de görülemeyecek.

Instagram’ın bu uygulamayı, kullanıcılarıyla ne zaman buluşturacağı henüz bilinmiyor.

Markanız ve rakiplerinizle ilgili sonuçları, sosyal medyada DigiLUP ile takip edebilir, analitik verilerine ulaşabilirsiniz. Sosyal medya takibi konusunda profesyonel bir platform kullanmak ve uzman ekibimizden bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz: digilup@medyatakip.com